https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-burun-estetigi-1.jpg
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-burun-estetigi-1.jpg

Burun Estetiğinde Doğal ve Sağlıklı Burun Estetiği için Doç. Dr. Süleyman Taş ile Tanışın!

Burun Estetiği

Burun estetiği yüzünüze uygun, bu konuda uzman bir burun estetik doktoru tarafından değerlendirilmiş ve simülasyon programında test edilmiş bir operasyon olmalıdır. Burun estetiğinde en önemli faktör bahsettiğimiz bu kriterleri karşılayan ameliyat öncesi planlamadır. Hasta memnuniyeti ve ameliyat başarısı bu şekilde artar!

Kişinin yüz analizi yapılarak; cilt kalitesi, kalınlığı, kıkırdakların gücü ve ameliyattan sonra herhangi bir nefes alma sorununa neden olmamak için hava yolu açıklığı değerlendirerek yapıldığında yani iş kitabına uygun yapıldığında sorunsuz bir iyileşme süreci ve güzel bir burun sizi beklemektedir.

İçindekiler

Neden Dr. Süleyman Taş?

Türkiye’nin her yerinden hastalar Doç. Dr. Süleyman TAŞ ile Burun Estetiğine karar veriyorlar. Hem bu hastaları daha iyi anlamak hem de bu ameliyatı düşünen hastalara daha çok yardımcı olmak için 5.000 hastaya kapsamlı bir anket gönderildi. Anket sonuçlarına baktığımızda, temel nedenler;

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/basari-orani.png
Başarı Oranı
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/kapali-atravmatik-teknik.png
Kapalı Atravmatik Teknik
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/ameliyat-sonrasi-destek.png
Ameliyat Sonrası Destek
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/cift-sertifikali-cerrah.png
Çift Sertifikalı Plastik Cerrah
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/duzenledigi-rinoplasti-kurslari.png
Düzenlediği Rinoplasti Kursları
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/patentli-aletler.png
Patentli Alet ve Cihazlar
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/referanslar.png
Referansları
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/fiyat.png
Fiyat
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/sanatci-yonu.png
Sanatçı Yönü
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/bilimsel-yayinlar.png
Yayınlarıyla Bilimsel Yönü
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/oduller.png
Ödülleri
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/basarilari-ile-medya-bilinirligi.png
Başarılarıyla Medya Bilinirliği

Doğal ve Sağlıklı Burun Estetiği için

Doç. Dr. Süleyman TAŞ

Doç. Dr. Süleyman TAŞ hastaların gerçekçi beklentilerini önemseyerek yola çıkarken kendi tecrübeleri ile önden, yandan, üst, alt ve çapraz açıları önemseyerek kişinin yüzüne en yakışan doğal burun estetiğini ortaya çıkarır.

Burun

Estetiği

Doğal burun estetiği için yeni burun şeklinde altın orana dikkat etmek önemlidir. Burun değerlendirilirken kendi içerisindeki uyumuna dikkat edilirken aynı zamanda kişinin yüz şekline de uyum sağlayacak bir orana sahip olmalıdır. Bunun için Simülasyon Burun estetiği çalışmaları yapılmaktadır. Profesyonel fotoğraf stüdyolarında çekilen fotoğraflar, simülasyon programları ile incelenmesi ve simüle edilmesi sayesinde ‘Burun estetiği sonrası burun doğal görünür mü?’ gibi kaygı içeren sorularınız son bulacak.Simülasyon teknolojisi ile hazırlanan görüntülerde düşündüğünüz estetik türünün nasıl gözükeceğini görebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz görüntüye daha çok yaklaşmış olursunuz.

Sonuç olarak burnunuza ne tür bir operasyon yapılması ile sizin ideal burun yapınıza kavuşacağınız ortaya konulan simülasyonlar aracılığıyla size gösterilir. Siz de burun estetik cerrahınız eşliğinde gerekli müdahalelerin seçimini yaparsınız. Böylelikle burun estetiğinin insanlar için en büyük problemlerinden olan burun ameliyatı sonrası görünümünüz ile ilgili kaygı sona erer. Çünkü hangi işlem sonrasında ne gibi bir görüntü elde edeceğinizi burun estetiği ameliyatı öncesinde görmüş olacaksınız.

Burun Estetiği İçin Uygun Adaylar

Burun problemi yaşayan kişilere, estetiği kemik ve kıkırdak yapısı gelişmiş ve 18 yaşını doldurmuş kişilere, fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları olmayan kişilere ve burun estetiğinden gerçekçi beklentileri olan kişilere yapılabilir. Muayene esnasında ameliyata engel olacak herhangi bir durum tespit edilmemelidir. 

Burun estetiğinde önemli olan yaş sınırı değil; kemik ve kıkırdak yapısının gelişimidir. Kas kemik gelişimi tamamlandıktan sonra ve muayene bulgularında da bir sıkıntı olmadığı durumlarda operasyon uygulanabilir. Genellikle, burun estetiği operasyonu 18 yaş ve üzerindeki yaşlarda yapılır.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-saglikli-kisiler.png

Sağlıklı Kişiler

Ameliyatta sorun teşkil edecek fiziksel ve psikolojik olarak herhangi bir problemi olmayan kişiler ameliyat için uygundur. 

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-fiziksel-gelisimini-tamamlamis-kisiler.png

Fiziksel Gelişimini Tamamlamış Kişiler

Genel olarak 18 yaşında fiziksel gelişimini tamamlamış kişilere uygulama yapılır. Fakat psikolojik açıdan rahatsız edici bir durum varsa ve gelişim tamamlanmışsa estetik operasyona yine de başvurulabilir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-gercekci-beklentilere-sahip-kisiler.png

Gerçekçi Beklentilere Sahip Kişiler

Başkasının fotoğrafı ile gelmeyen, estetiği sadece kendi istediği için yaptırmaya karar vermiş, “Estetik ile birlikte hayatım değişecek!” ve “Estetik ile çok güzel/ yakışıklı olacağım.” gibi düşünceleri olmayan kişiler uygun adaylardır. 

Burun Estetiği Süreci

Doktor Seçimi

Burun estetiğinde doktor seçimi en iyi sonucu almak için etkili faktörlerin başında gelir. Burun estetiği için estetik cerrah seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok faktör vardır. Bu faktörleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Estetik cerrahın sektördeki deneyimi ve buna bağlı oluşan uzmanlığı.
 • Estetik cerrahın bu konudaki yeteneği.
 • Estetik cerrahın size güven vermesi.

Bu seçimi yaparken aceleci davranmamanız önemlidir. Bir estetik cerrahın sektörde yıllarca faaliyet göstermiş olması elbette önemlidir. Fakat tek başına asla yeterli bir kıstas değildir. Burnun anatomik yapısına tamamen hakim olduğundan ve fiziksel olarak burnu tanıdığından emin olduğunuz doktorun bu konudaki yeteneğinden de emin olmalısınız. Eski hastalarının fotoğrafını görmek bu konuda sizi tatmin edebilir. Bunun yanı sıra estetik cerrahınıza güvenmelisiniz.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/doktor-secimi.jpg

Muayene ve Analiz

Burun estetiğinde en iyi burun estetiği sonucunu alabilmek için operasyon öncesi kapsamlı bir muayene yapılmalıdır. Bu muayene sırasında hastalar doktoruna karşı şeffaf olmalıdır. Sizin için hangi tekniğin uygun olduğu belirlenir. Varsa deformeler bu aşamada saptanır. Herhangi bir alerji durumunuz varsa ya da ameliyatınıza engel olabileceğini düşündüğünüz bir rahatsızlığınız varsa bu süreç içinde doktorunuzla mutlaka bu durumu paylaşmalısınız. Eğer varsa düzenli kullanılan ilaçlar hakkında da doktora bilgi verilmelidir. Burun estetiği yapılacak burun derisinin kalın mı yoksa ince mi olduğuna dair bir kontrol gerçekleşir. Ameliyat öncesi vücudun hazır olması önemlidir. Bu yüzden belli başlı testler yapılır. Bu aşamada burun şeklinize de tam olarak karar verilir ve ortaya çıkabilecek olası sonuç sizinle paylaşılır. Burun estetiği sonrası oluşacak görüntünüz için simülasyon tekniği kullanılır.

Kanıtlanmış Başarı ve Mucizeler Yaratan Aletler ile Fark Yaratan Burun Estetiği.

Burun Estetiği Ameliyat Öncesi

Burun estetiği öncesi kişi hayatında birtakım değişikliklere gitmelidir. Ameliyat esnasında beklenenden daha fazla kanama meydana gelebilir ya da iyileşme dönemini olumsuz etkileyebilir.

Sigara: Burun estetiği öncesi sigara kullanan hastaların sigarayı bırakması gerekir.
Alkol ve Bitki Çayı: Bitki çayı ve alkol gibi içeceklerden uzak durulmalıdır.
İlaçlar: Kan sulandırıcı ilaç kullanmaması gerekir. 
Güneş Işınları: Yaz aylarında ameliyat olacak hastaların yüzünü güneş ışınlarından koruması gerekir. 
Beslenme: Doğru beslenme iyileşmeyi hızlandırır. Meyve, sebze, tahıl ve protein bakımından zengin beslenilmeli ve vitamin takviyesi kullanılmalıdır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Anestezi: Burun estetiği ameliyatları sıklıkla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanın ameliyat sürecinde uyanık olması birtakım sorunlara yol açabileceği için genel anestezi daha güvenlidir. Hasta ve cerrah için genel anestezi oldukça konforlu bir seçimdir.

Tampon:  Burun estetiğinde artık tampon kullanılmamaktadır. Düzeltilen kıkırdak yapının desteklenmesi için silikon ateller kullanılır. Çünkü bez tamponlar hastanın burnuna yapıştığı için acı verici bir yöntemdi. Fakat atellerde bu sorun söz konusu değildir. 

Kapalı Teknik:  Kapalı teknik burun ameliyatında burnun ortasındaki septum dediğimiz alan kesilmediği, burun içindeki yumuşak dokular açılmadığı için cilt üzerinde herhangi bir iz kalmaz. Burun dışında kesi yapılmadığından dolayı burunda herhangi bir iz olmadığı için izsiz burun estetiği olarak da adlandırılır. 

Süre: Cerraha ve operasyona bağlı olarak 2 ila 4 saat sürebilir. 

Burun Estetiği Sonrası

Burun ameliyatı sonrası iyileşme ameliyatın ardından 1 yıla kadar geçen süreyi kapsayan bir süreçtir. Bu süreci ameliyat sonrası erken, orta ve geç dönem olarak 3’e ayırabiliriz. Erken dönem ameliyat sonrası ilk haftayı kapsayan süreçtir. Orta dönem ise 7. günden itibaren başlar ve 2. aya kadar sürer. Geç dönem de 2. aydan 1 yıla kadar süren zamanı kapsar. Erken dönemde sık sık doktor kontrolüne gidilir. 2. aydan itibaren iyileşmenin büyük bir kısmı tamamlanır. Fakat bu durum kişiden kişiye göre değişebilir.

Burun Estetiği Sonrası Spor: Ameliyattan sonra 6 hafta spora izin verilmez. 6 hafta sonra yürüyüş gibi hafif antrenmanlar yapabilirsiniz. Futbol ve basketbol gibi yakın temas gerektiren sporlar için iyileşmeyi beklemek darbelerden korunmak için önemlidir. Yüzme ve spor salonu aktivitelerine 8. haftadan sonra başlayabilirsiniz. Fakat iyileşme durumunuza göre buna karar verilmelidir. 

Burun Estetiği Sonrası Beslenme: Burun estetiği sonrası yumuşak gıdalar tüketilmelidir. Aşırı sıcak ve soğuk gıdalardan uzak durmalı ve bir süre aşırı çiğnemeden kaçınmalısınız. Sakız çiğnememelisiniz. Soda gibi gaz ve şişkinlik yapacak gıdalardan uzak durmalısınız. İyileşme sürecinize etkisi olacağı için protein ve C vitamini ağırlıklı beslenmelisiniz. Baharatlı ya da alerjiniz olan gıdalardan uzak durmalısınız. 

Burun Estetiği Sonrası Sigara: Burun estetiği öncesi sigarayı bırakmanız gerektiği gibi sonrasında da kullanmamalısınız. İyileşme sürecinizi kötü yönde etkilememesi ve iyileşmenin aksamaması için iyileşene kadar sigaradan uzak durmalısınız. Ayrıca pasif içici olmamak için bu tarz ortamlarda bulunmamalısınız.

Burun Estetiği Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Burun ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
Operasyon İsmi Burun Estetiği (Rinoplasti) İstirahat Süresi 7 – 10 Gün
Kullanılan Teknik Kapalı ve Atravmatik Teknik Hastanede Yatış Süresi 1 Gece
Operasyon Süresi 2 – 4 Saat İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi 7 – 10 Gün
Anestezi Genel Anestezi Tam İyileşme Süresi 2 – 12 Ay
Hassasiyet Süreci 3 Gün Sonuçların Kalıcılığı Sürekli
Atel Süresi 7 Gün Operasyon Fiyatı İletişime Geçin

Kapalı Atravmatik Teknik: Sadece korumakla kalmaz aynı zamanda burun yapısını da destekler.

En İyi Burun Estetiği

Burun estetiğinde iyi bir görünüm elde etmek için burun estetiğinin hastanın yüz şekline uygun tasarım, iyi bir plastik cerrah ve iyi bir cerrahi süreç önemlidir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/08/en-iyi-plastik-cerrah-secimi.jpg

En İyi Plastik Cerrah Seçimi

Sanattan anlayan, bilimle ilgili, yurtdışında da başarısını kanıtlamış, el becerisi yüksek ve azimli bir plastik cerrah seçin.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/08/en-iyi-burun-estetigi-cerrahi-surec.jpg

En iyi Burun Estetik Cerrah Süreci

Türkiye’de en sık yapılan estetik operasyon burun estetiğidir.

Burun Estetiği Çeşitleri

Fonksiyonel Burun Estetiği

Fonksiyonel rinoplasti ile burunda yer alan fiziksel bozukluklar giderilir. Hastanın burununda yer alan kırık ve eğrilik gibi nefes problemlerine neden olan durumlarda fonksiyonel burun estetiğine başvurulur.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/septum-deviasyonu.jpg

Septum Deviasyonu

Burunda iki burun deliğini birbirinden ayıran kemiğin eğriliği ile ortaya çıkan deviasyon problemi nefes almayı büyük ölçüde etkiler.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-polipleri.jpg

Burun Polipleri

 Burun içinde oluşan polipler burun kanallarındaki hava akışını engelleyerek kişinin nefes almasını etkileyen bir problemdir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/sinus-tikanikligi.jpg

Septum Perforasyonu

Sağlık sorunları da burun estetiği yaptırılması gereken son derece önemli durumlardır. Nazal septum perforasyonu da önemli bir sağlık sorunudur.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/basarisiz-rinoplasti.jpg

Başarısız Rinoplasti Sonrası Oluşan Fonksiyonel Sorunlar

Başarısız rinoplasti operasyonları sonrası yanlış müdahale sonucunda nefes ve koku almada problemler meydana gelebilir.

Kozmetik Burun Estetiği

Kozmetik rinoplasti ile burunda yer alan biçimsel bozukluklar giderilir. Hastanın burununda yer alan şekil bozukluklarından rahatsız olması durumunda kozmetik rinoplasti ile hastanın problemlerine çözüm sunulur.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-ucu-kucukluug.jpg

Burun Ucu Düşüklüğü

 Zayıf kıkırdak yapı gibi nedenlerden dolayı oluşan burun ucu düşüklüğünde sadece burun ucuna yapılan küçük müdahaleler ile problem giderilebilir. 

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/suleyman-tas-kemerli-burun.jpg

Kemerli Burun

Gelişme çağı ile birlikte ya da yaşanan travmalardan dolayı ortaya çıkan ve kişiyi psikolojik olarak etkileyen kemerli burun, ameliyatın büyüklüğüne göre genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Genelde burunun kemer kısmına törpü işlemi yapılır ve burun sırtı ile burun ucu şekillendirilir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/cok-buyuk-yada-kucuk-burun-yapisi.jpg

Büyük ve Uzun Burun Yapısı

Yüz şekli ile uyumlu ve fonksiyonel olarak işlevi olan bir görünüm elde etmek için gerekli müdahaleler gerçekleştirilir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-egriligi.jpg

Burun Eğriliği

Her iki burun deliğini birbirinden ayıran kıkırdak duvarın eğilmesi ile ortaya çıkan burun eğriliği, burunun dış görüntüsü iyileştirilirken yaşanan nefes alma problemleri de kapalı ve atravmatik tekniklerle giderilir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burunda-cokme.jpg

Burunda Çökme

 Farklı nedenlerden dolayı oluşan burun ucu ve burun kökü arasındaki boşluk yüzünden burun basık gözükür. Burunda oluşan bu çökmenin tedavisinde hastadan alınan parça ile birlikte problem giderilir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/asiri-genis-burunlugu.jpg

Aşırı Geniş Burun Delikleri ve Kanadı

 Burun deliğinin taban kısmından olacak şekilde var olan dokuların çıkarılmasıyla birlikte buruna istenen şekil verilerek burun deliği genişliği giderilebilir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-asimetrisi.jpg

Burun Asimetrisi

İnsan yapısı gereği ile insan yüzü simetrik olmasa da bazı hastalarda gözle görülür bir farka neden olan burun asimetrisi gerekli kıkırdak dokular ve gerekli noktalara müdahaleler ile giderilir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/05/goz-alti-isik-dolgusu.jpg

Revizyon Burun Estetiği

Yanlış estetik doktoru seçimi, yanlış müdaheleler, buruna darbe alınması gibi farklı sebeplerden ötürü kimisi olduğu burun ameliyatından mutlu olmayabiliyor. Burun ameliyatından memnun kalmayanlar için en önemli konulardan bir tanesi ise ikinci burun ameliyatı olan revizyon burun estetiği oluyor.

Doğal ve Sağlıklı Sonuçlar Plastik Cerrahın Başarısında Saklı!

Danışan Yorumları

Betül Tan

Burun Estetiği

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-3.png
Burun ameliyatımı ağrısız çok az sancılı geçirdim. Yüzüm çok az şişti burun ameliyatı olan kişileri gördüğümde hep gözleri dahi kapanıyordu fakat benim…
Feyza Celiktas

Burun Estetiği

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-10.png

Uzun süredir hem nefes problemim hem de burnumdaki kemerden ötürü ameliyat olmak istiyordum. Yaptığı doğal burunlardan dolayı Dr. Süleyman Taş’ı tercih…

Hatice Yaltırak

Burun Estetiği

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-9.png

Süleyman Hoca’yı burun ameliyatı olmak için tercih ettim. Hem kendisi hem ekibi gerek ameliyat öncesi planlama, gerek ameliyat sonrası süreçte çok yardımcı…

Murat Yerlitaş

Burun Estetiği

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-8.png

Ilk ameliyatım başarısız olmuştu ve bende Dr.Süleyman hocamızla tanışıp revizyon ameliyatımı olduktan sonra, nefes almanin ne kadar güzel bir duygu olduğunu…

Tuğba Kar

Burun Estetiği

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-7.png

10 gün öncesinde Süleyman bey’e burun ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası sürecimi yüzümün herhangi bir bölgesinde morluk oluşmadan, ağrısız/acısız bir şekilde…

Sevin Turan

Burun Estetiği

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-6.png

Burnum küçükken kırılmıştı, 15 yıldır burnumu yaptırmayı düşünüyordum, korkudan bu kadar yıl bekledim ama araştrma sürecine hep devam ettim. Dr…

Burun Estetiği Operasyonu Hakkında Sorulacak Sorular

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Risk İçerir?

Çok kalın ve yağlı cildi olan, kıkırdakları zayıf hastalar alınacak sonuçların çok iyi olamayacağı konusunda önceden uyarılmalıdır. İleri yaşlarda cilt kalınlaşıp elastikiyetini yitirdiğinden beklenen sonuçlar çok iyi olmayacaktır. Özellikle ileri yaşlardaki hastalar, yakın zamanda geçirilmiş bir duygusal travma varlığı konusunda iyi sorgulanmalıdır. Sevilen bir kişinin kaybı, boşanma gibi duygusal travmalar sonrası erken dönemde yapılacak estetik ameliyatlar, hastanın duygusal durumunu daha da kötüleştirebilir. Bu tür durumlarda önce bir psikiyatrik değerlendirmenin yapılması daha doğru olacaktır. Gerçekçi beklentileri olmayan, burnundaki şekil bozukluğunu abartan, bu şekil bozukluğu nedeni ile günlük yaşantısını sürdüremez hale gelen kişiler vücut dismorfik bozukluğu adı verilen bir psikiyatrik hastalık açısından değerlendirilmelidir. Bunlar dışında genel sağlık sorunları olan, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları olan hastalarda, bu sorunlar düzeltilmeden rinoplasti işlemi yapılmaz.Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Var mıdır? adlı yazıdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Burun Eti Ameliyatı ile Burun Estetiği Bir Arada Olur mu?

Hastanın ihtiyacına ve isteğine göre burun eti ameliyatı ile burun estetiği bir arada yapılabilmektedir. Burun eti ile ilgili merak ettiklerinizi Nazal Polip Nedir? isimli makalemizde bulabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Beklediğim Sonuca Hemen Ulaşabilecek miyim?

Kesin sonucu hemen görmek mümkün değildir. Cilt kalitesi ve yapılan işleme göre iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir. Burun estetiğinde ay ay değişime dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrası Morluk ve Şişlik Oluşacak mı?
Burun ameliyatı sonrası şişlik ve morluk oluşması olağan bir durumdur. Fakat artık güncel tıbbi ilerlemeler, kapalı ve atravmatik yaklaşım, ilaç tedavileri ile pek sık karşılaşılmamaktadır. Yine de hastanın eğer bilinmeyen bir kanama bozukluğu var ise uzun süren adet dönemleri oluyor ise vücudu çok hassas ve en ufak bir darbe de şişip morarabiliyor ise morluk gözükebilir. Bu konudaki bir diğer husus ise burun ameliyatında 10 gün öncesine kadar kan sulandırıcı ilaç alınması, 5 gün öncesine kadar alkol alınması, 2 gün öncesine kadar limonlu su içilmesi gibi durumlarda da morluk görülür.
Burun estetiği ameliyatı sonrası şişlik ve morluk, hiçbir şey yapılmasa da zamanla kendiliğinden geçer. Burun ameliyatı sonrası şişliğin daha erken geçmesi için masaj verilir. Bu sayede daha hızlı geçmesi sağlanabilir. Burun ameliyatı sonrası morluk oluşmuş ise geçmesi için homeopatik ilaçlar verilerek daha hızlı çözülmesi sağlanabilir. Morluk eğer göz içinde oluşmuş ise göz damlaları ile geçmesi sağlanabilir. Daha fazla bilgi için; Burun Estetiği Sonrası Şişlik / Morluk / Ödem
Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucundaki Hislerim Kaybolur Mu?
Ameliyat sonrasındaki ilk etapta burun ucundaki hislerin azalması normal olmakla birlikte, iyileşme süreci içerisinde tekrar eski fonksiyonlarına geri dönecektir.
Rinoplasti Ameliyatlarının Sonucu Kalıcı Mıdır?
Rinoplasti ameliyatlarının sonucu kalıcıdır. Yaşla tüm burunlarda oluşan değişiklikler, rinoplasti sonrasında da gerçekleşir. Burun kıkırdakları biraz büyür, burun ucu düşer, deri kalınlaşır. Ama burun hiçbir zaman eski haline dönmez. Burun Estetiği Kalıcı mıdır? konu başlıklı makalemizde detayları bulabilirsiniz.
Burun İkinci Kez Ameliyat Edilebilir Mi?
Gerektiğinde defalarca ameliyat edilebilir. Ama her ameliyatta başarı olasılığı biraz daha düşer ve komplikasyon gelişme riski yükselir. Bu nedenle ilk ameliyatın gerekli özen gösterilerek tecrübeli ellerde yapılması çok önemlidir. Revizyon burun estetiği ile ilgili merak ettiklerinizi ilgili linkte bulabilirsiniz.
Başarısız Olan Burun Estetiği Var mıdır?
Yanlış burun estetiği doktoru seçimi ya da yapılan yanlış müdahaleler başarısız burun estetiği ile sonuçlanabilir. Bu yüzden doktorunuzu iyi seçmelisiniz. “En İyi Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?” isimli yazımızı okuyarak başarısız burun estetiğinin ne olduğuna karar verebilirsiniz.
Hangi Şekil Bozukluklarında Başarılı Sonuç Almak Daha Zordur?
Başarılı bir estetik cerrah burun şekil bozukluğu ne olursa olsun başarılı sonuç almaya odaklıdır. Bazı burun şekil bozukluklarına müdahale etmek biraz daha zor olabilir. Örneğin, revizyon burun estetiği ilk burun estetiğine göre daha zorlu koşullarda gerçekleşir.
S Şeklindeki Burun Yapısı Düzeltilir mi?
Hem fonksiyonel hem de kozmetik olarak müdahale edilebilir.
Burun Ucu Kemeri ile Burun Ucu Düşüklüğü Aynı Anda Düzeltilebilir mi?
Hem burun ucu hem de burun kemeri ameliyatı aynı seansta yapılabilir.
Burun Estetiği Ameliyatlarında Kalın ve İnce Deri Arasındaki Fark Nedir?
Burun ameliyatında kıkırdak ve kemik çatıyı şekillendirilmektedir. Burnun son şeklini belirleyen son faktör ise kişinin cilt ve cilt altı dokusunun kalınlığıdır. Bu yüzden kalın derili hastaların daha sabır gerektiren daha uzun bir döneme kendilerini adapte etmeleri gerekmektedir. Alttaki ufak pürüzleri de kalın deri iyi örter, ince deri ise her şeyi yansıtır. Dolayısı ile ikisinin de kendisine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak kalın derili hastalar ameliyat öncesi bir hazırlık gerektirir ki ameliyattan sonraki süreç çok daha kolay geçsin.
Burun Eti (Konka) Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun eti ameliyatı için ortalama bir süre vermek mümkündür. Burun eti ameliyatında ekstra bir işlem gerekmiyorsa burun eti ameliyatı süresi ortalama 30 ila 45 dakika arasıdır.
Revizyon Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?
Revizyon burun estetiği yapılan ilk estetiğe göre daha uğraştırıcı bir estetik operasyondur. Çünkü burun müdahale gördüğü için daha hassastır. Bu yüzden daha dikkatli ve daha ince çalışmak gerekir. Revizyon burun estetiği süresi ortalama olarak 2- 3 saattir.
Burun Ucu Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun ucu ameliyatı burun kadar uğraş gerektiren bir operasyon değildir. Dolayısıyla burun estetiği ameliyatına göre daha az sürede sonuçlanır. Burun ucu ameliyatı ortalama 1 saat sürmektedir.
Burun Kemeri Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun kemeri ameliyatı burun kemerinin hoş olmayan görüntüsünü ortadan kaldırmak için yapılan bir ameliyattır. Dolayısıyla burun estetiği kadar meşakkatli bir operasyondur. Burun estetiği gibi burun kemeri ameliyatı da ortalama 2 saat süren bir estetik operasyondur.
Kırık ve Yamuk Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Kırık ve yamuk burun ameliyatında burunun istenilen forma sokulması ve deforme olmuş kemiklerin onarılması gerekir. Kırık ve yamuk burun ameliyatı ortalama 2 ya da 3 saat sürer.
Burun Eğriliği Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun eğriliği ameliyatı da tıpkı burun estetiği ameliyatı gibi 2 saat süren bir estetik operasyondur. Hastanın durumuna göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.
Burun Asimetrisi Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun asimetrisi ameliyatı ortalama 2 saat sürmektedir. Burun asimetrisinin durumuna göre bu süre değişiklik gösterebilir.
Finesse Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?
Finesse burun estetiğinde yapılan işleme göre operasyonun süresi değişiklik gösterebilir. Finesse burun estetiği süresi ortalama olarak 1-2 saattir.
Kozmetik Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?
Kozmetik burun estetiği ile burunda meydana gelen pek çok şekil bozukluğu istenilen forma kavuşturulabilir. Yapılan işlemin büyüklüğüne göre işlem süresi şekillenmektedir. Kozmetik burun estetiği süresi ortalama 2 saattir.
Fonksiyonel Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?
Fonksiyonel burun estetiği burun fonksiyonunda meydana gelen bozuklukların düzeltilmesi için yapılır. İşleme göre estetik süresi uzasa da ortalama bir fonksiyonel burun estetiği süresi vardır. Bu süre 1 saattir.
Estetik Açıdan Başarılı Bir Burun Ameliyatı Nasıl Olmalıdır?
Estetik açıdan başarılı burun estetiği fonksiyonel ve fiziksel açıdan sizi tatmin eden bir burun estetiği olmalıdır. Burun estetiği sonrası nefes alma problemi yaşamamalısınız. Ayrıca burun estetiğiniz doğal gözüküyor olmalı, yüzünüz ile uyum içerisinde olmalıdır. 
Burun Estetiği Sonrasında Muayene Gerekir mi?
Burun estetiği sonrası muayene gerekir. 7 gün sonra tamponu çıkartırmak için muayeneye gitmelisiniz. Doktorunuz gidişatı değerlendirmelidir. 
Rinoplasti Ameliyatından Sonra İstirahat Raporu Alınabilir mi?
Burun ameliyatı olan kişiye 15 gün istirahat raporu verilmektedir. Kişi 15 gün sonra iş hayatına geri dönebilir. 
Burun Estetiği Yaptırmak İstiyorum, Ancak Yakışacak mı? Nasıl Emin Olabilirim?
Burun estetiği öncesi simülasyon programları kullanılmaktadır. Bu program aracılığı ile size yeni görüntünüz gösterilir. Ayrıca profesyonel bir cerrah size nasıl bir burun estetiğinin yakışacağını bilir. Yüzünüzle uyumlu tasarımı sizin için gerçekleştirir. 
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-sss-alani-min.jpg

Burun Estetiği Cerrahı Hakkında Sorulacak Sorular

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/sss-burun-2gorsel.jpg
Uluslararası Geçerliliği Olan Bir Sertifikanız Var mı?

Randevuya gittiğiniz doktorun estetik cerrahi alanında uluslararası bir sertifikaya sahip olması, onun alanındaki başarı göstergelerinden bir tanesidir. Uluslararası alanda eğitimler de buna dahildir. Cerrahınızın oldukça zorlu olan hem yazılı hem de sözlü bir sınavdan geçtiğini ve uluslararası alanda tanınırlığının olduğunu gösterir. Bu durum da estetik doktorunuzun güvenirliğini arttırır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sıklıkla Yaptığınız Operasyonlar Arasında mı?

Plastik cerrahi çok geniş bir alandır. Dolayısıyla birçok ameliyat türü vardır. Bu yüzden doktorunuza en çok hangi ameliyat türü için hastaların geldiğini sorabilirsiniz. Vereceği cevap, size alanındaki uzmanlık seviyesi ile ilgili bir ön izlenim sunacaktır.

Yaptığınız Ameliyatlardan Sonra Hastalarınızın Ne Kadar Revizyona İhtiyaç Duyuyor?

Plastik cerrahinin kendi içerisinde çok farklı bölümlere ayrıldığı gibi, burun estetik ameliyatı da kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Dolayısıyla her burun ameliyatı doktor için aynı zorluk seviyesinde geçmez. Bu yüzden bazı burun ameliyatlarından sonra revizyon burun ameliyatı gerekebilmektedir. Ancak bu noktada oran çok önemlidir. Soracağınız bu soru, geçmişteki hastaların doktordan memnuniyet seviyesi hakkında size bilgi verir. Doktorun yaptığı burun ameliyatlarından sonra düşük oranda revizyon burun ameliyatı gerekmişse, burun estetiği alanında başarılı olduğuna dair kanaat getirilebilir. %10 ve altındaki revizyon ameliyat oranının ideal olduğu söylenebilir.

Hangi Burun Ameliyatı Tekniğini Neden Kullanıyorsunuz?

Burun ameliyatları estetik cerrahına bağlı olarak açık ve kapalı olmak üzere iki farklı türde yapılmaktadır. Her iki türde de birtakım avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Bu noktada estetik doktorunuza hangi tekniği neden kullandığını sormanız gerekir. Örneğin,kapalı teknik burun ameliyatı daha zordur, ancak burun dışında kesi olmadığından hiçbir iz bırakmaz. Kısaca, estetik doktorunuzun kullandığı teknik hakkında bilgi almanız, sizi neyin beklediğini daha iyi öngörmenize yardımcı olur.

Rinoplasti Simülasyonları ve Benzerlerini Kullanıyor musunuz?

Her burun ameliyatından evvel, farklı yöntemlerle hastanın nasıl bir buruna sahip olacağı ortaya konulmaya çalışılır. Bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. Doktorunuza ne tip bir burun estetiği simülasyon cihazı kullandığını sorabilirsiniz. Söz konusu cihazlar sayesinde hayal ettiğiniz burunun ameliyattan sonra sizde nasıl gözüktüğünü simülasyonlar sayesinde görebiliyorsunuz. Böylelikle ameliyattan sonra yeni burnundan memnun olmama durumları azaltılıyor.

Daha Önceki Hastalarınızın Ameliyattan Önceki ve Sonraki Fotoğraflarını Görebilir miyim?

Birçok sektörde alanında uzman kişilerin portfolyoları bulunmaktadır. Bu portfolyolarda kişinin alanında yaptığı başlıca işler sergilenir. Bir estetik doktorunun portfolyosu da daha önce ameliyat ettiği hastaların önceki ve sonraki görünümlerini gösteren karşılaştırmalı fotoğraflardır. Siz de randevuya gittiğiniz estetik doktorunuzdan bunu görmeyi talep edebilirsiniz. Böylelikle daha önce nasıl estetik dokunuşlar yapılabildiğini görebilirsiniz.

Alanınızda Hangi Derneklere ve Cemiyetlere Üyesiniz?

Her alanda olduğu gibi plastik cerrahi alanında da dünya genelindeki uzmanların üye olduğu kuruluşlar, dernekler ve cemiyetler bulunmaktadır. Estetik doktorunuza hangi dernek ve cemiyetlere üye olduğunu sorabilirsiniz. Vereceği yanıtlar sizin için önemli ön izlenimler sağlayabilir.

Yurt Dışından Gelen Hastalarınız Oluyor mu?
Estetik doktorunuzun uluslararası alanda başarısını gösteren noktalardan bir tanesinin aldığı sertifikalar, katıldığı eğitimler ve benzerleri olduğunu belirtmiştik. Buna ek olarak bir başka uluslararası başarı göstergesi, doktorunuza yurtdışından talepler olup olmadığıdır. Yurt dışından dahi düzenli hastaları oluyorsa, alanındaki başarısı için önemli bir gösterge olabilir.
Herhangi Bir Program Dahilinde Yurt Dışında Ameliyatlara Katıldınız mı?
Yurt dışından gelen hastalar kadar, doktorunuzun yurtdışındaki ameliyatlara kabul edilmesi de önemli bir başarı göstergesi sayılabilmektedir. Örneğin, alanında başarılı olan plastik cerrahlar, fellowship programları ile yurt dışına giderek orada estetik operasyonları gerçekleştirebilmektedirler. Ameliyat sırasında yanında geleceğin doktor adayları olur ve bu kişilere bir nevi eğitim vermiş olurlar. Doktorunuzun yurt dışında bu tarz programlara ‘Öğretici’ olarak kabul almış olması, uluslararası alandaki güvenirliğini ortaya koyar.
Eğer Sonuçtan Beklediğim Kadar Mutlu Olmazsam Seçeneklerim Neler?
Burun ameliyatı olmak isteyenlerin genelde tedirgin oldukları iki konu var. Bir tanesi ameliyat kaynaklı potansiyel ağrı ve şişlikler, bir diğeri ise tüm zorlu sürece rağmen sonuçtan memnun olmama korkusudur. Dolayısıyla bu korkunuzu yenmek için estetik doktorunuza sonuçlardan memnun olmamanız halinde opsiyonlarınızın ne olacağını sorabilirsiniz. Bu hem doktor-hasta arasındaki güvenilirlik derecesini etkiler hem de psikolojik olarak ameliyata daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olur.
Burun Ameliyatı Yapan Hastanelerden Hangisini Tercih Ediyorsunuz?
Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.

Burun Estetiği Kliniği Hakkında Sorulacak Sorular

Klinikte Görevli Estetik Cerrah Kimdir?

Burun estetiği kliniği seçerken öncelikle orada görev alan estetik cerraha ya da cerrahlara bakmanız gerekmektedir. Ameliyatınızı yapan doktorun uzmanlık alanlarını ve yeteneklerini öğrenmeniz ameliyatınız açısından önemlidir. Doktorun burun estetiği konusunda daha önce fazlasıyla çalışmış olması, burnun anatomik yapısına hakim olması ve daha önce başarılı işler çıkarmış olması sizi bu konuda tatmin edecektir.

İletişim için Ne Yapmalıyım?

Burun estetiği olduktan sonra burun estetik kliniği ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilmeniz önemlidir. Bu sizi hem rahatlatır hem de olası problemlerin önüne geçmenizi sağlar. Bu yüzden bu konuda net bir bilgiye sahip olmalısınız. Ameliyat olmak istediğiniz kliniğe onlara hangi numaradan ulaşabileceğinizi ve ulaşabileceğiniz saat aralıklarını sormalısınız. Ayrıca ilk görüşmede sizinle kurdukları iletişimden memnun kalmalısınız. Yönelttiğiniz sorulara tam anlamıyla cevap vermeleri önemli.

Estetik Kliniği Güvenli mi?

Kliniğin ortamı ve klinikte çalışanlar size güven vermeli. Geçireceğiniz ameliyatın başarısından emin olmalısınız. Bu konuda kliniğin eski hastaları size yardımcı olabilir. Öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek her zaman için güvenmenin ilk adımıdır. Klinikten bu fotoğrafları talep edebilirsiniz.

Simülasyon Programı Var mı?

Simülasyon programı kullanan bir klinik seçmenizi öneririz. Çünkü bu program sayesinde ameliyattan sonra herhangi bir sürprizle karşılaşmanız söz konusu değildir. Burun estetiği ameliyatı öncesi ortaya çıkabilecek görüntüyü görmüş olursunuz.

Klinik Hijyenik mi?
Burun estetiği sonrası komplikasyon oluşmaması için buru estetiği yapılan ortamın hijyenikliği önemlidir. Bu yüzden klinik seçerken aldıkları tedbirlere de göz atmalısınız. Ameliyatınızın streil bir ortamda yapılacağından emin olmalısınız.
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/burun-sss-alani-min.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz

Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/iletiisim-formu-yani-min.jpg
  https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-faq-alani.jpg
  Taş Estetik
  Cerrahi Merkezi

  Bizimle iletişime geçip detaylı muayene olabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:11,Terrace Fulya Center 1,
  Daire:97, Şişli – Istanbul / Türkiye
  Telefon
  +90 212 215 5727
  E-Posta
  info@suleymantas.com.tr
  138 Comment
  ryan delaney 27 Nisan 2021
  |
  Hello, Do you prefom surgery on black skin? I understand that it can be thicker skin to which the results may vary. Would you still see thepatient for a consultation? Best regards, Ryan
  hakan 27 Nisan 2021
  |
  merhaba iyi günler hayırlı bayramlar önçelikle bi sorum olaçaktı hocam ben küçükken geçirdiğim trafik kazası kalan burnumda dikiş izi var bunun için estetik olmam mantıklımı eğer olursa fiyat nedir
  Arda 27 Nisan 2021
  |
  Merhaba Sporcuyum, kozmetik(kemer yok etme) ameliyatı olmak istiyorum, burnum aslında görüntü olarak iyi ancak sağ ve sol profilde farklılık var, bunu düzeltmek istiyorum, kapalı ameliyat eğer mümkünse. Merak ettiğim konu bu ameliyat sonrası tekrar ne zaman antrenman yapabilirim, sahilde koşabilir miyim, ne kadar sürelik bir kaybım olacak, yaz ve kış mevsiminde iyileşme sürecinde farklılık var mıdır, yazın yapılır ise denize girmek problem olur mu? Teşekkür ederim,
  O. D 27 Nisan 2021
  |
  Burun ucu ameliyatı yapıyor musunuz?
  P. F. 27 Nisan 2021
  |
  İyi günler burun yüzüme çok geniş daraltmak mümkün mü?
  https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir.

  Üye Dernekler
  https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
  https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
  https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
  https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
  https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png