: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, ameliyatsız estetik uygulamaları arasında talep değeri çok yüksek olan işlemlerden birisidir. Ameliyatsız burun estetiği olarak da anılır. Burun dolgusu ile ilgili tüm detaylar yazının devamında.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun üzerinde ufak tefek deformasyonlar, girinti – çıkıntılar, çöküntü – çukurluklar, daha önce yapılan burun estetik ameliyatı sonrası oluşan deformeler sonucunda yapılan uygulamalara burun dolgusu işlemi denilmektedir. Hyralüronik asit dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Burun deforme yapısına yönelik bir çok çeşit ve bir çok marka dolgu malzemesi bulunmaktadır. Sizin için hangi ürünün uygun olacağına, işlemi yapacak olan hekiminiz karar veriyor olacaktır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu, dudak dolgusu ve göz altı ışık dolgusunda olduğu gibi uygulama öncesinde herhangi bir ağrı sızı acı olmasın diye burun üzerinde işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülmektedir. Deforme ve ihtiyaç olan müdahaleler küçük enjeksiyonlar ile burun üzeri doldurulmaktadır. Dolgu maddesinin içerisinde de uyuşturma etkisi bulunduğundan, dolgu içeriye girdiği anda o bölgeyi uyuşturmaya başlayacaktır.

Burun Dolgusu İşlem Süresi Ne Kadardır?

Burun dolgusu uygulaması ufak bir alan için ise 5 dakika, biraz daha kapsamlı ve uğraştırıcı alan söz konusu ise 15 dakikayı da bulabilmektedir. Çalışanlar için öğlen arasında gelip konforlu bir şekilde yaptırılabilir.

Burun Dolgusu Ağrılı Mıdır?

Dolgu uygulaması ağrılı bir işlem değildir. Hem dolgu maddelerinin içerisinde bulunan uyuşturma etkisi hem de uygulama öncesi kullanılan anestezik kremler sayesinde konforlu gerçekleşmektedir.

Burun Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Burun dolgusunun etkisini, doldurma işlemi başladıktan hemen sonra görebilirsiniz.

Burun Dolgusu Sonrası Şişlik veya Kızarık Olur mu?

Burun dolgusu, burun ameliyatı gibi cerrahi bir işlem değildir. Küçük enjeksiyonlar sayesinde dokunuşlar minimaldir ve şişlik – kızarıklık gibi bir oluşmamaktadır.

Burun Dolgusu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun dolgu uygulamasında da diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi işlem öncesinde kan sulandırıcı etkisi olan herhangi bir ilaç veya gıda tüketimi en az 3 gün öncesinden yapılmamalıdır. Örneğin; aspirin, coraspin, alkol, limon, kiraz vb.

Burun dolgusunun öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta detaylı muayenedir. Çünkü her burun yapısına dolgu uygulaması yapılamamaktadır.

Burun Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu uygulaması sonrasında, dolgu enjekte edilen yer ellenmemelidir. 24 saat boyunca su değmemesi, makyaj yapılmaması tavsiye edilir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun dolgusunun kalıcılık süresi diğer dolgu maddeleri ile kıyaslandığında biraz daha farklıdır. Kısa dönemde 6 – 8 ay kalıcılığı mevcut iken uzun dönem kalıcılığı olan dolgular da mevcuttur. Uzun dönem burun dolgularının kalıcılık süreleri, 1 yıl, 2 yıl, 3 yıldır.

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

“Burun Dolgusu” için 2 yorum

 • Seda Artuk dedi ki:
  (5/5)

  Burnumda hafif kemerimsi bir yapı var. Dolgu ile kapatılması mümkün mü?

  • (5/5)

   Merhaba Seda Hanım,
   Fotoğraf olmadan veya muayene etmeden yanıt vermek zor. Ancak minimal bir kemer ve küçük bir burun yapınız var ise yapılabilir.
   Daha fazla bilgi ve detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir