: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Burunli>Merak Ettikleriniz > Burun Deliği ve Kanadı Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
burun deligi ve kanadi kucultme emeliyati nasil yapilir 1000x370 - Burun Deliği ve Kanadı Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun Deliği ve Kanadı Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Geniş burun yapısına sahip olup burun ameliyatı olmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu sorular arasında ‘Burun deliği ve kanadı küçültme estetiği nasıl yapılır?’ sorusu yer alıyor. Nitekim geniş burun yapısının iki temel sebebi geniş burun kanatları ve delikleridir. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak söz konusu sorunun yanıtına yönelik bir blog yazısı hazırlamak istedik. Bu haftaki yazımızda, burun genişliği daraltma ameliyatı ile ilgili merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Geniş burun daraltma estetiği olmak isteyenler için faydalı bir blog yazısı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Geniş Burun Yapısının Sebepleri

Burun kanadı küçültme ameliyatı ile ilgili detaylara geçmeden önce, geniş burun kanatları ve deliklerinin temel sebeplerini özetleyebiliriz. Tabi ki bu durumun ana sebebi genetiktir. Kıkırdak yapıdaki bozuklukları ve fazlalıkları buna örnek verebiliriz. Bununla birlikte aslında burun genişliğinin fazla olmadığı durumlarda dahi, burun geniş gözüküyor olabilir. Bu duruma üç farklı örnek gösterebiliriz:

1) Yetersiz Projeksiyon

Yan taraftan bakıldığında burun ucu yeteri kadar yüksekte gözükmüyorsa, burun yapısı daha geniş gözükebilir.

2) Burun Ucunun Fazla Kalkık Olması

Burun ucu gereğinden fazla kalkık olduğunda, burun delikleri çok fazla gözükebilmektedir. Bu durum da burnun yapısının geniş gözükmesine sebebiyet verecektir.

3) Alar Çentiklenme

Kimi durumlarda burun deliği ve kanatları çok geniş olmasa bile, burundaki alar çentiklenme burunun daha geniş gözükmesine sebebiyet verebilmektedir.

Burun Deliği Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun yapısının geniş gözükmesinin belli başlı sebeplerini sıralamamızın ardından, ‘Geniş burun nasıl daraltılır?’ sorusunun yanıtını vererek burun deliği küçültme estetiği ile ilgili merak edilenlere geçiş yapabiliriz.

Burun kanatları küçültme ameliyatı ile burun deliği daraltma ameliyatı, çoğunlukla burun estetiğinin bir parçası olarak uygulanmaktadır. Bununla birlikte konu ile ilgili tek şikayeti , burun yapısı geniş olan kişiler için, geniş burun ameliyatı tek başına yapılmaktadır. Bu doğrultuda en çok uygulanan yöntemler arasında burun deliği taban kısmından sınırlı olacak şekilde dokuların çıkarılması ve gerekli şekillendirmelerin yapılmasıdır. Bazı durumlarda ise yalnızca burun ucunun alçaltılması/yükseltilmesi durumunda geniş burun kanatlarının daraltılması işlemi sağlanabilmektedir. Nitekim geniş burun yapısının sebepleri arasında burun ucunun fazla kalkık olması gibi durumları da saymıştık. Burun deliği küçültme ameliyatı ile benzer şekilde, burun kanadı inceltme ameliyatı ile ilgili de farklı yöntemler uygulanmaktadır. Burun deliği taban kısmını da kapsayan doku çıkarılması ya da benzer müdahaleler, geniş burun kanatlarını küçültmek için uygulanan teknikler arasında yer almaktadır.

Kapalı Burun Estetiği ve Atravmatik Teknik ile gerçekleştirdiğimiz geniş burun estetiği için yapılan müdahalelerin ardından, kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. Böylelikle burun deliği küçültme estetiği yapılmasının ardından burun dışında herhangi bir iz kalmamış olur.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak burun deliği ve kanadı küçültme ameliyatı ile ilgili hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Geniş burun daraltma ameliyatı ile ilgili bilgi verdiğimiz bu yazı hakkında sormak istediğiniz herhangi bir soru olması halinde, bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister; sağlıklı ve keyifli günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir