Burun Ameliyatından Sonra Darbe Almak

Burun estetiği ameliyatı olmuş kişilerin aklında pek çok soru işareti bulunuyor. Burun estetiği olmuş kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri ise “Burun estetiği sonrası darbe alırsam ne olur?” Burun estetiği sonrası darbe almak konusunu bu haftaki blog yazımızda ele almak istiyoruz. 

Burun Estetiği Sonrası Buruna Darbe

Rinoplasti sonrası buruna darbe almak kavramı ucu açık bir olgudur. Yağmur yüzünden bir yerlerden damlayan damlacıklar, trafik kazası sonucu burunu direksiyona çarpmak, düşme sonucu buruna darbe almak ya da birinin burununuza eli ile sertçe vurması gibi darbe alma şekilleri vardır. Bu yüzden buruna darbe almak konusu tek bir perspektiften incelenemez. 

Burun ameliyatı olmuş kişilerin buruna darbe konusunda detaylıca bilgilendirilmesi ve bu konuda çok dikkatli olması gerekmektedir. Burun estetiğini etkileyen faktörlerden biri de kesinlikle iyileşme sürecinde hastanın gösterdiği özendir. Buruna darbe almak iyileşme sürecini ve burun estetiğini etkileyeceği için hem doktora hem de hastaya zaman kaybı olarak geri dönecektir. Buruna darbe alma sonucu hasar gören burun; burun estetiği sürecinin yeniden başlaması anlamına gelmektedir. Konuya ilk olarak travma etkisi yaratan büyük darbelerden bahsederek başlamak istiyoruz. Daha önce burun estetiği olmamış kişilerde bile kaza, boks darbesi ya da düşme gibi travma etkisi yaratacak olgular buruna hasar vermektedir. Kırık ve yamuk burun estetiğinin sebebi olan bu olgular burun estetiği olmuş kişilere de elbette sorun çıkaracaktır. Böyle bir kaza yaşandığında isterse seneler geçmiş olsun burun zarar görebilir. 

Burun Estetiği Sonrası Darbe Almaktan Korunmak

Burun estetiği sonrası darbelerden korunmak için ilk hafta çok önemlidir. Bu dönemde ufak bir sert temasta bile burun etkilenebilir. Burun estetiği sonrası buruna silikon yerleştirilmesinin nedenlerinden biri de budur. İlk haftadan sonra dokular yavaşça kendini toparlamaya başladığı için silikon tamponlar çıkarılır. Fakat bu burunun tamamen iyileştiği anlamına gelmez. Bu iyileşme döneminde dar yakalı giysilerden kaçınmak, yüzüstü ya da yan yatmamak gibi pek çok önlem almak gerekmektedir. Buruna sert bir şekilde su çekmek bile buruna darbe almak olarak nitelendirilmektedir. Daha fazla detay öğrenmek için aşağıda yer alan yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özetlemek gerekirse burun estetiği sonrası travma ve darbelerden korunmak gerekmektedir. Darbe konusu geniş kapsamlı bir konu olduğu için burun estetiği sonrası dikkatli olmak önemlidir. Fakat bu konuda abartmamak ve normal hayatınıza geri dönmek de en az dikkatli olmak kadar önemlidir. 

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews