: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Memeli>Merak Ettikleriniz > Bir Kadın Sorunsalı: Göğüs Estetiği
Bir Kadın Sorunsalı: Göğüs Estetiği

Bir Kadın Sorunsalı: Göğüs Estetiği

Meme boyutları yıllardan beri kadınların en çok önem verdiği konulardan birisidir. Erkekler çok fazla farkında olmasa da, bayanlar meme görünümlerini ne kadar beğeniyorsa,  özgüvenleri de aynı oranda artmaktadır. Hatta bazı bayanlar meme boyutunu, kadınlığı tamamlayan en önemli  obje olarak görebilmektedir. Memenin çok küçük olması kadar, çok büyük olması da bayanlar arasında bir sorundur. Bazı kadınlar memelerinin küçük olmasından, bazı kadınlar ise  çok büyük olmasından dert yanarlar. Hastanın isteğine göre meme küçültmememe büyütme ve ya meme dikleştirme operasyonları yapılabilmektedir. Hangi kadın memelerinin daha dik ve daha güzel görünmesini istemez ki?

Meme Boyutu Hangi Kriterlere Göre Belirlenmelidir?

Meme boyutu, gelişimsel nedenlere bağlı olduğu kadar, emzirme sebebi ile de bozulabilmektedir. Meme boyutlarına önem veren bayanların en şanslı olduğu konu ise, günümüzde meme estetiği için bir çok seçenek bulunmasıdır. Göğüs estetiğinin amacı;  memenin  güzel göründüğü kadar, doğal da görünebilmesidir.  Meme boyutu ve hacmi belirlenirken, estetiği yapan doktorun ve  göğüs estetiği isteyen hastanın  beraber karar vermesi önemlidir. Hasta memenin hangi büyüklükte olmasını istediğini belirtmeli, doktor ise meme derisinin ne kadar esnek olduğunu ve kalça-bel oranı ile omuz- göğüs kafesi oranına uygunluğunu tespit etmelidir.  Meme protez seçeneklerinden hastaya en uygun olanını belirleyip, bu seçeneğin avantajları- dezavantajları ve operasyon sırasında oluşabilecek komplikasyonlara karşı da hastayı bilgilendirmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatları Hakkında Genel Bilgiler

Meme büyütme ameliyatları için çok farklı seçenekler bulunmaktadır. En çok tercih edilen yöntem ise silikon taktırma ameliyatlarıdır. Silikon taktıma  ameliyatları, meme dokusunun  altına protez yerleştirilerek yapılabildiği gibi, göğüs kasının altına protez yerleştirme şeklinde de yapılabilmektedir. Ameliyat bölgesinin yerine hasta karar vermektedir. Ameliyat kesisi için uygun olan bölgeler;

·         Memenin altındaki kıvrımlı bölge,

·         Meme başı ve ya

·         Koltuk altı bölgesidir.

Ameliyat ortalama 1-2 saat sürmekte ve genel anestezi altında yapılabilmektedir.  Meme büyütme operasyonları, meme dokusu ve süt kanallarına  dokunulmadığı için  emzirmeye engel olmamaktadır. Ayrıca protez eğer FDA onaylı ise ömür boyu vücudunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Silikon uygulamaları sonrası en çok merak edilen konulardan biri de silikonun patlama olasılığının ne olduğudur?  Uygulanan silikonlar, büyük travmalar ve ya kesici- delici yaralanmalar harici kolay kolay patlamamaktadır.

Silikon Uygulamaları Pahalı mıdır?

Ameliyatla göğüs büyütme fiyatları;  takılan silikonun ne kadar kaliteli olduğuna, ameliyatın yapılacağı hastanenin uygulama fiyatları, uygulama yöntemi ve doktorların belirlediği fiyatlara göre değişim göstermektedir. Geçmişte sadece zenginlerin yaptırabildiği silikon ameliyatları, teknolojinin gelişmesi, talebin artması, rekabetin artması gibi nedenlere bağlı olarak, her kesimden insanın kolayca  ödeyebileceği miktarlara kadar düşmüştür.

Ameliyattan Başka Seçenek Yok mu?

Bazı hastalar ameliyat olmak istememektedir. Oluşacak komplikasyonlardan korkma, anestezi almama isteği gibi nedenlerle ameliyattan kaçınan bayanlar için de tabii ki uygun göğüs estetiği teknikleri vardır. En popüler olanı ise göğüs altından yapılan dolgu uygulamalarıdır. Bu yöntemin en büyük dezavantajı, dolgu uygulamalarının silikon kadar uzun ömürlü olmamasıdır. Dolgu ile yapılan estetiğin ömrü en fazla 7-8 sene olmaktadır.  Lokal anestezi altında yapılabilen bu uygulama yaklaşık yarım saatle bir saat arasında son bulmaktadır. Göğüsler lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra,  tek bir noktadan iğne ve ya kanül yardımıyla tüm göğüse dolgu enjekte edilmektedir. Ağrısız bir uygulama olması ve hemen sonuca ulaşması ise en büyük avantajlarındandır. Uygulama sonrası yaklaşık bir hafta kadar sürebilen göğüs şişlikleri olabilmektedir. Bu şişlikler tamamen iyileşebilme özelliğine sahiptir.  Bunun yanında; dolgu uygulamaları da emzirmeye engel olmamaktadır. Ameliyatsız göğüs büyütme fiyatları,  uygulanacak dolgu miktarlarına göre değişimler göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir