: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Vücut Estetiği > Ayak Bileği Estetiği
Untitled 28 - Ayak Bileği Estetiği

Ayak Bileği Estetiği

ayak-bilegi

Ayak Bileği Estetiği

Kadınlar kalın ayak bileklerinden şikayetçi olabilmektedir. Kalın kemikli ayak bileklerini inceltmek mümkün değildir ancak ayak bileğindeki yağları alarak bu bölgeyi inceltmek mümkündür. Bu ameliyat esnasında bacağın başka beğenilmeyen bölgelerine de müdahale edilerek , güzel görünümlü bacaklar elde edilebilir.

Ayak Bileği Estetiği Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

İnce görünümlü ayak bilekleri kadınların önem verdiği bir konudur. Bacaktan ayağa geçişte giderek incelmesi gereken bu bölgenin kalın olmasında müdahale ettiğimiz bir durumdur.
Estetik olarak kalın ayak bileklerine sahip herkese yapılabilir.
Kalın kemikli ayak bileklerini inceltmek mümkün değildir ancak ayak bileğindeki yağları alarak bu bölgeyi inceltmek mümkündür. Bacak ayak bileği geçişinin yeniden sağlandığı bu ameliyatta gerekli görülürse bazı yerlere yağ enjeksiyonu da yapılabilir.
Yoktur diyebilirim. Kilolu hastalarda bile aşırı kilo verilse dahi bu bölgeden giden yağ miktarı çok az olucaktır. Yine de kilo verme ve sporun bir miktar faydası olabilir
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları
Ameliyat genel ya da lokal anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.
Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.
Hasta ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 4 hafta ayak ve bacak bölgesini zorlayan hareketler dışındaki spor hareketlerini yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir