: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Yüz Estetiği > Alın Germe
Untitled 8 - Alın Germe

Alın Germe

alin-germeBu ameliyatta hastanın alın bölgesindeki kırışıklıkları gidermek için yapılır. Botulinum Toksin dolgu uygulaması ve endoskopik alın germe tekniklerinin çıkması ile klasik alın germe ameliyatlarına çok az ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Üst yüz bölgesinin genç görünmesini amaçlayan bu ameliyatta saç içinden dışarıdan görünmeyecek bir kesiden girilerek alın bölgesinin yer çekiminin etkisi ile aşağı sarkan yapılar yukarı alınır. Endoskopik teknikte ise saç içinden yapılan ufak bir kesiden girilerek aynı işlem gerçekleştirilir. Bu teknikte alın ile birlikte kaş kaldırma ve şakak germe işlemleri de yapılabilir.

Alın Germe/Forehead Lift Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Üst yüz bölgesindeki yaşlılık etkilerinden kurtulmak isteyen yada düşük alın çizgisine sahip kişilere yapılır. Bu uygulama alın bölgesi Botulinum Toksin -dolgu uygulamaları gibi ameliyatsız teknikler ile düzeltilemeiyecek kadar kırışık kişilere uygulanır.
Günümüzde bu ameliyat artık endoskopik yapılmaktadır. Saç içinden yapılan ufak kesilerden girilerek endoskopi eşliğinde alın bölgesindeki kas kemikten sıyrıldıktan sonra kırışıklıklara neden olan bu kaslar kesilerek zayıflatılır böylece ameliyat sonrası artık kişinin Botulinum Toksin uygulamalarına ihtiyacı kalmamış olur Daha sonrasında alın bölgesi ciltaltı yukarı asılarak ameliyat sonlandırılır.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları,
Ameliyat genel anestezi altında ameliyathane ortamında yapılmaktadır.
Ortalama 1 saat kadar sürmektedir.
Askı ameliyatları ağrısızken, alın germe ameliyatı ilk gün ödem ve gerginliğe bağlı bir miktar ağrıya neden olabilir ancak bu da ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.
Ameliyat sonrası ertesi gün taburcu edilirler. Ameliyattan sonra saçlı deri bölgesinde su değmeyecek şekilde duş alabilirler ancak saçlı deriye ameliyattan 48 saat sonra su değebilir.Dikişler 5.gün alınır. Şişlik ve morlukları 7 gün içerisinde geçer.
Etkisi 5-6 yıl devam eder daha sonrasında yaşlanma süreci devam ettiğinden, gerilmiş olan bölgelerde bir miktar gevşeme ve sarkma olur. Ancak bu hiçbir zaman ameliyat öncesi durumuna dönmez. Ancak ameliyat sonrası hastanın kasları ameliyat esnasında zayıflatıldığından artık Botulinum Toksin ihtiyacı kalmamıştır.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir