: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27

Burun Estetiği ile İlgili En Çok Merak Edilen 10 Soru

Burun Estetiği ile İlgili En Çok Merak Edilen 10 Soru

Burun Estetiği ile ilgili en çok merak edilen 10 sorudan ilki , ‘’ Kapalı burun estetiği nasıl olmaktadır?’’

Burun estetiği kapalı yöntemle veya açık yöntemle yapılabilmektedir. Açık teknik ile burun ucu kesilirken , kapalı teknik ile burun ucu kesilmemektedir. Tüm operasyon burun içinden yapılmaktadır. Burun ucu kesilmediğinden herhangi bir dikiş veya iz olmamaktadır. Kapalı teknik ile, burun ucundaki sinir , bağ , damar dokusunu da koruduğumuz için burnun beslenmesi ve esneme kabiliyeti bozulmamaktadır. Kapalı ve atravmatik teknik ile buruna en az hasarı vererek en doğal sonuçları almayı hedefliyoruz.

 

Burun estetiği olmak istiyorum ancak nefes alma problemim mevcut. Hava yoluna müdahalede bulunuyor musunuz?

Burun estetiği ameliyatı sonrası altın oranlar ile yüzünüze yakışan bir burun olması önemlidir. Ancak fonksiyonel açıdan eksik ise güzel burnunuz eksik kalacaktır. Bu yüzden burun ameliyatınızdan önce detaylı muayeneniz esnasında görsel güzellikten önce burun iç kısmını Endoskopi Cihazımız için değerlendirerek hava yolu probleminizin olup olmadığını saptıyoruz. Burun ameliyatınız esnasında öncelikle hava yolu problemlerinizi ardından estetik kaygılarınızı gideriyoruz. Her iki operasyonu da başka bir doktora gereksinim duymadan gerçekleştiriyoruz.

 

Burun estetiği ile ilgili en çok merak edilen 10 sorudan biri ise ‘’ Ameliyatlarınızı hangi hastanede yapıyorsunuz?’’

Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.

 

Hastanede ne kadar kalmamız gerekiyor?

Ameliyat sonrası hastanede 1 gece gözlem altında kalmanızı istiyoruz. Ertesi gün taburcu olmaktasınız.

 

Burun estetiği ameliyatını lokal anestezi ile mi veya genel anestezi ile mi yapıyorsunuz?

Burun estetiği ameliyatlarımızı genel anestezi altında yapmayı tercih etmekteyiz.

 

Ateller ne zaman alınmaktadır?

Atel sürecimiz 1 haftadır. Ameliyat sonrasında 7. gününüzde atel ve tamponlarınızı almaktayız.

 

 

Ne kadar süre sonra sosyal hayatıma dönebilirim?

Burun estetiği ameliyatınız sonrasında atel ve tamponlarınızın alındığı gün sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Atel ve tamponlarınız alınana kadar iyi bir iyileşme süreci için  kaliteli istirahat etmenizi önermekteyiz.

 

İyileşme süreci ne kadardır?

Atel ve tamponlarınız alınmasından sonra dikkat etmeniz gereken hassas süreç, 2 aydır. Bu süreçte kesinlikle darbe almak yasaktır. 2. Ay kontrolünüze geldiğinizde burnunuz iyileşme sürecini tamamlamış gibi olacaktır. Ancak tamamen iyileşme, 1 yılı bulmaktadır.

 

Sigara kullanıyorum. Burun estetiği ameliyatı için engel midir?

Sigara kullanımı burun ameliyatınıza engel bir durum değildir. Ancak ameliyat sonrası  yara iyileşme sürecinizin olumlu geçmesine engeldir. Bu nedenle sigara kullanan hastalarımız , ameliyatlarından en az 6 ay önce sigarayı bırakmalı ve ameliyattan sonra da hiç içmemelidirler.

 

Burun estetiği ile ilgili en çok merak edilen 10 sorudan sonuncusu ise, ‘’ Yurt dışına veya il dışına geliyor musunuz?’’

 

Kliniğimiz İstanbul’dadır. Detaylı muayene ve incelemelerimizi Kliniğimizde gerçekleştirip, ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastaneler de yapmaktayız. Bırakın başka bir ili, anlaşmalı olduğumuz hastaneler dışında başka bir hastaneye bile gitmemekteyiz. Çünkü, bu iş çok özen gerektiren bir iştir. Bu yüzden full konsantrasyon sergileyebileceğimiz, herhangi bir süpriz ile karşılaşmayacağımız bir ekip kurduğumuz anlaşmalı hastanelerde ameliyatlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

 

Etiketler:, , , ,